logo-v2
  • Dojrzały samiec
  • Kicanie
  • Podziel się
  • Stracisz głowę
  • Uszy

Rozkoszniak2
Dom stały to najpiękniejszy dar jaki możesz podarować królikowi.
 
Życiowa przystań, miejsce gdzie w spokoju i radości króliczek dzieli z nami życie, dorasta, dojrzewa, spędza dni powszednie , święta, wakacje... Każdy królik pragnie stabilizacji, swojego miejsca na ziemi i swojego ukochanego opiekuna. Pragnie miłości i bezpieczeństwa. I pełnej miski :-) Opiekun jest w pełni odpowiedzialny za króliczka, jego zdrowie i samopoczucie. Tworzy mu w kochającym domu wspaniały zakątek. Opiekun troszczy się i dokłada wszelkich starań aby pupil był w jak najlepszej formie a w razie potrzeby udaje się z nim niezwłocznie do sprawdzonego lekarza weterynarii, specjalizującego się w leczeniu zajęczaków.
 
W okresie wakacyjnym, odpowiedzialny właściciel zabiera króliczka ze sobą ( jeśli ma taką możliwość ) lub organizuje odpowiednią opiekę nad uszakiem, najlepiej u innego "zakróliczonego" znajomego.
 
Króliki są zwierzętami stadnymi i jest im wręcz wskazane towarzystwo, dlatego należy pomyśleć o adopcji parki lub, jeśli już mamy uszaka- o odpowiednim przyjacielu/przyjaciółce dla niego. Podczas naszej nieobecności króliczek nie będzie się nudził i wyczekiwał - będzie mógł bawić się i dokazywać w towarzystwie. Teoretycznie najlepiej dobierać pary mieszane, jednakże zdarza się, że wielka miłość i zgoda kwitnie również pomiędzy kóliczkami tej samej płci

Partnerzy