Dom tymczasowy to prywatny dom, w którym królik pod troskliwą opieka swojego tymczasowego opiekuna przebywa do czasu znalezienia dla niego domu stałego, czyli miejsca, w którym po adopcji uszak zostanie już na stałe. W tak zwanym DT królik może przebywać od kilku dni do kilku lat. Wszystko zależy od możliwości osoby prowadzącej DT oraz od tego, jak szybko uda się znaleźć nowy kochający dom dla tego konkretnego podopiecznego fundacji. Czas pobytu królika w DT może zostać z góry określony przez osobę prowadzącą DT. Może też zostać skrócony oraz wydłużony podczas pobytu królika w DT w miarę potrzeb królika oraz możliwości jego czasowego opiekuna.
                                                      gizmo

Osoba prowadząca dom tymczasowy nie musi być doświadczonym króliczym opiekunem, ale musi posiadać przynajmniej teoretyczną wiedzę na temat podstawowych kwestii dotyczących opieki nad królikiem takich jak: żywienie, choroby czy pierwsza pomoc. Dom tymczasowy może egzystować przy wsparciu finansowym lub rzeczowy ze strony fundacji lub też utrzymywać się samodzielnie. Jako wsparcie finansowe fundacja rozumie pokrycie kosztów ewentualnego leczenia królika w polecanej przez fundację placówce w razie jego nagłej choroby, a jako wsparcie rzeczowe fundacja rozumie oddanie do tymczasowej dyspozycji DT wszelkich akcesoriów niezbędnych królikowi takich jak: klatka lub zagroda, kuweta, poidło lub miska, karma, siano, żwirek, zioła itp. W jednym domu tymczasowym może przebywać jeden lub wiele królików. Wszystko zależy od możliwości czasowych i lokalowych osoby prowadzącej DT.
Opiekun tymczasowy w żadnym momencie nie jest zostawiony samemu sobie. W razie wszelkich problemów fundacja służy pomocą i radą w każdej chwili niezależnie od dnia i godziny. Należy jednak pamiętać, że decyzja o zostaniu domem tymczasowym dla bezdomnego królika musi być przemyślana i nie należy jej podejmować pochopnie lub wpływem chwili. Opieka nad królikiem to ogromna przyjemność, ale również i duża odpowiedzialność. Opiekun tymczasowy musi dysponować odpowiednią ilością wolnego czasu na zajmowanie się swoim podopiecznym. DT może być również formą sprawdzenia, czy królik, którego chcemy zaadoptować ,będzie się dobrze czuł w naszym domu i czy „dogada się" z innymi domownikami (innymi królikami lub zwierzętami). Osoby chętne do stworzenia domu tymczasowego jednemu z naszych podopiecznych prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.