logo-v2
  • Dojrzały samiec
  • Kicanie
  • Podziel się
  • Stracisz głowę
  • Uszy

Polecani lekarze

STRONA W BUDOWIE ;-)
Tutaj przedstawiamy lekarzy weterynarii wyspecjalizownaych w leczeniu królików
 
Wybór lekarza jest sprawą bardzo istotną, gdyż tak naprawdę ta decyzja może zaważyć o życiu bądź śmierci naszego pupila.
Dobrze jest zrobić wywiad środowiskowy i popytać wśród znajomych.
 
Pamiętajmy, weterynarz to też człowiek. I on może mieć gorsze i lepsze dni, i on może o czymś zapomnieć. Bądźmy zaangażowani w wizytę, przekażmy wszelkie informacje, obserwacje i uwagi odnośnie zachowania i stanu zdrowia naszego pupila. Lekarz zobaczy go po raz pierwszy lub też, upłynął już jakiś czas , kiedy widział ostatnio królika a niestety nie zawsze ma historię każdego pacjenta w głowie. Każda uwaga jest cenna dla lekarza.
 
Niektórzy lekarze, nie mający pojęcia o leczeniu zajęczaków , potrafią nawet z błahego powodu zaproponować uśpienie zwierzęcia lub opowiadają bajki i nowotworach , guzach i okropnych nieuleczalnych chorobach jakie to zaobserwowali u pacjenta. Zdarzało się, że tacy “fachowcy” sugerowali eutanazję np. królika z ropniem około zębowym, zwichnięciem łapy czy małym guzkiem na jądrze. W takiej sytuacji należy czym prędzej łapać pupila pod pachę i biec do lekarza- specjalisty od zajęczaków.
 
 

Partnerzy